W ostatnim czasie wielu Inwestorów poszukuje alternatywy dla nisko oprocentowanych depozytów. Co wybrać? Złoto, diamenty, obligacje a może nieruchomości? No tak, tylko jakie nieruchomości? Odpowiedzmy sobie najpierw na kilka innych pytań.

Posiadasz odpowiednią wiedzę?
Korzystasz z pomocy pośrednika w obrocie nieruchomościami?
Jaka lokalizacja cię interesuje?
Kupujesz za gotówkę czy bierzesz kredyt?

Teraz pora aby zastanowić się nad typem nieruchomości. Domy, kamienice, mieszkania, apartamenty, działki budowlane, grunty, nieruchomości komercyjne. To główne rodzaje nieruchomości i wybór zależy przede wszystkim od tego, jakie możliwości finansowe posiadacie. Równie ważne jest, czy będziecie mieć czas aby zajmować się swoją inwestycją?

Oczywiście tych pytań powinno być dużo więcej ale w tym wpisie nie o to chodzi aby odpowiedzieć na te pytania wprost.

Akurat spotkaliście znajomego, który kilka lat temu zainwestował w nieruchomości i zarabia na nich kilka razy więcej niż ty na lokacie bankowej. Od słowa do słowa i okazuje się, że wasz znajomy odcina tylko kupony od inwestycji i wcale się nią nie interesuje. Ma od tego firmę. Ba, może nawet mieszkać w niej kilka tygodni każdego roku.

Brzmi pięknie. Po co dalej szukać? Umawiasz się na spotkanie i ……

No właśnie! Dokonaj mądrego i przemyślanego wyboru.

W ostatnim czasie Komisja Nadzoru Finansowego, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju uruchomiły kampanię informującą o ryzyku związanym z inwestowaniem w condohotele i aparthotele.

Do Domu Inwestycji PL w ostatnim czasie też zgłosiły się firmy chcące nawiązać z nami współpracę przy finansowaniu condohoteli.
Naszą odpowiedzią jest przyłączanie się do kampani “Oczarowani” o której więcej dowiecie się tutaj:

https://www.oczarowani.pl/